29.10.2018 um in überall, Berlin, Deutschland Seenot-Montag: Dezentraler Flashmob der Rettungsboote

Mehr Seenotrettung ist nötig! Die echten Boote liegen fest, aber jeden Montag lassen wir überall Boote nachwachsen, so dass die neue Woche gleich hoffnungsvoll beginnt! Gefaltete, mit Straßenkreide gemalte, auf dem Fahrradgepäckträger herum gefahrene, als Brosche getragene… was immer euch einfällt. Alle Boote tragen eine “Boot”schaft und ergeben zusammen einen dezentralen “Flashmob” aus Booten. Alle können mitmachen, mit viel oder wenig Aufwand, als Gruppenaktion oder alleine auf dem Weg zur Arbeit. Egal ob am Wohnzimmerfenster oder an der Bushaltestelle, ob du nur ein Boot beiträgst oder viele: Hauptsache, viele viele Boote im öffentlichen Raum. Macht Fotos und postet sie mit #seenotmontag, oder macht eure Aktion still und leise. Schreibt Presse an und berichtet. Teilt diese Veranstaltung, übersetzt sie in andere Sprachen oder erstellt eigene lokale Veranstaltungen. Und ganz wichtig: für jede Einzelaktion und evtl entstehenden Dreck oder Müll sind natürlich alle selbst verantwortlich!
#Seenotmontag #seebrücke

Deniz Köprüsü

Daha fazla Cankurtaran tekneleri gerekli! Gerçek tekneler takılıp kalmış, ama biz Pazartesi günü ikinci kez her yerde Cankurtaran Botlarını yeniden büyüteceğiz ki yeni hafta umut dolu başlasın.
Sembolik Gemicikler, cankurtaran filikaları yapacağız, isteyen kağıttan katlayarak, isteyen tebeşirle çizerek, bisikletin bagajında dolaştırarak, broş olarak yakasında taşıyarak, yani kim nasıl uygun görüyorsa o şekilde yaparak. Bu gemicikler bir ‘mesaj’ taşıyacak ve hep birlikte bir dezentral ‘kendiliğinden eylem’ oluşturacak. Herkes katılabilir, az veya çok çaba ile gerek grup eylemi olarak, gerekse tek başına bir şeyler yapabilir. İster tek başına işe giderken, isterse otobüs durağında, Evinizin penceresinde veya bir meydanda, farketmez, ister tek mesaj istersen birden fazla ‘mesaj’ taşıyabilirsin. Önemli olan çok sayıda mesajın görünmesi ve kamuoyuna ulaşmasıdır. Yaptığın eylemin fotoğrafını çek ve paylaş, yada sessiz ve sakin yap. Basına yaz, gönder. Bu eylemimizi çevrende paylaş. Bu mesajı başka dillere çevir ve yaygınlaştır, ya da kendiniz lokal bir etkinliğe dönüştürün.
Ve çok önemli nokta; her bir eylemden, etkinlik yaparken ve sonrası çevreyi temiz tutmaktan herkes kendisi sorumludur.